Fotogalerie

/album/fotogalerie-albrechtice/a110-jpg1/
/album/fotogalerie-albrechtice/a111-jpg/
/album/fotogalerie-albrechtice/a112-jpg1/
/album/fotogalerie-albrechtice/a113-jpg1/
/album/fotogalerie-albrechtice/a114-jpg1/
/album/fotogalerie-albrechtice/a115-jpg1/

Poloha na mapě

Albrechtice v Jizerských horách - Jizerské hory

Navštivte pěknou vesničku Albrechtice v Jizerských horách. V současné době jde o ideální lokalitu pro letní i zimní rekreaci.

 

Zdroj: panoramio.com

Albrecht Desfours

Albrechtice v Jizerských horách vznikly v roce 1670. Najdete je v nadmořské výšce 600 m v okrese Jablonec nad Nisou. Pojmenování městečka souviselo s majitelem panství – Albrechtem Desfoursem. 

 

Chystáte se navštívit Albrechtice? 

Můžete se zde podívat na několik zajímavých památek – kostel sv. Františka z Pauly, kde se na hlavním oltáři nalézá obraz sv. Františka de Paula a strany zdobí dřevořezby sv. Víta a sv. Václava. Dále zde spatříte velkolepý lustr a rokokovou kazatelnu. Další zajímavou stavbou je mauzoleum s kopulí na hřbitově a kaplička Panny Marie, kam se od roku 1990 opět vypravují tradiční pouti za novou sochou Panny Marie, která byla roku 1994 odcizena. 

 

Vydejte se i do okolí

K velmi vyhledávaným místům turistů rovněž patří Mariánshohorské boudy s pasteveckou enklávou krkonošského typu a Protržená přehrada na řece Bílá Desná, kde došlo roku 1916 k velmi smutné tragédii. 

 

Albrechtice jsou vyhledávaným místem turisty a tak si můžete vybrat ze široké nabídky ubytování Albrechtice v Jizerských horách.

 

V zimě i v létě

V zimě jsou Albrechtice vyhledávaným místem lyžařů, kteří zavítají na známý Tanvaldský Špičák v létě zase naopak na stejnojmennou rozhlednu Tanvalský Špičák nebo na cyklovýlety do okolí.

 

Kontakt

Obecní úřad
Albrechtice v Jizerských horách čp. 226
468 43
Telefon: 483 381 504
Fax: 483 381 504
E-mail: albrechtice@volny.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Jizerské hory Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30