Vítejte v Jizerských horách

Navštivte nespoutanou krajinu Jizerských hor, kde najdete panenskou přírodu, žulové skály, malebná údolí, horské obce a romantické chaloupky, kostelíky, a bujné lesy s tajemnými zákoutími. Vaše prožitky se vám vryjí hluboko do srdce a při vzpomínce se vám vybaví návštěvy sněhobílé krajiny, výhledy z výšky do dalekých oblastí nebo setkání se vzácnými živočichy a rostlinami.

     

Kde najdete Jizerské hory?

Nejsevernější pohoří České republiky najdete v okresech Liberec a Jablonec nad Nisou. Od roku 1968 je celé území Jizerské hory vyhlášeno jako Chráněná krajinná oblast Jizerské hory (CHKO) a bez pochyb si ho zařaďte mezi nejstarší chráněná území České republiky. 

Proč byste měli tuto krajinu navštívit? 

Pro začátek můžete obdivovat některou vysokou a neodolatelnou horu – Smrk (1124 m), Jizeru (1122 m) nebo Wysoku Kopu (1126 m) na polské straně. Centrální část hor charakterizuje náhorní plošina v nadmořské výšce od 800 do 1000 m. Jestliže se na Jizerské hory podíváte z nějakého vrchu, výšiny nebo z některé rozhledny, užasnete nad přírodní krásou celého regionu. Krása kraje vás dostane takřka do kolen – půvabné památky se neustále opečovávají a místní se snaží udržovat zdejší kaple, kapličky a chalupy ze dřeva i pro další generace v perfektním stavu.

Užívejte si pohybu v zimě i v létě

Jizerské hory mají ideální podmínky pro všechny zájemce o utužování zdraví. Vydejte se na jednu z mnoha kratších nebo delších turistických nebo cyklistických tras. Během léta není problém si zaplavat v řece, na mnohých  přehradách  regionu  Jizerské hory , v rybnících nebo můžete navštívit oblíbený aquapark v Liberci, který zaujme děti i dospělé. V zimě proudí do zdejších hor mnoho našich a zahraničních milovníků lyžování. Funguje zde několik moderních ski areálů, kde naleznete sjezdové tratě různých obtížností a samozřejmě perfektní služby pro samotné lyžaře – lyžařské a snowboardové školy, půjčovny lyžařského vybavení a uvítáte i snadnou dostupnost auty až k vlekům či dopravu skibusy. Rádi si prohlížíte krásy kraje na běžkách? Jizerské hory mají takřka 160 km upravovaných běžkařských stop, známých pod názvem Jizerská magistrála. 

Dovolená v horském prostředí

V Jizerských horách máte opravdu rozsáhlý výběr od skromných chlaupek až po špičkově vybavené hotely v horském prostředí - široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Moderní ubytovací zařízení nabízí nejen dobře vybavené pokoje, ale i možnost saunování, plavání v bazénu, wellness pobyty, různé sportovní aktivity a samozřejmě vám všude dobře poradí, kam se musíte rozhodně vypravit a poté se o své zážitky můžete podělit s přáteli a kolegy.

/album/fotogalerie75/a5136133-jpg1/
/album/fotogalerie75/a57712808-jpg1/
/album/fotogalerie75/a64583170-jpg/
/album/fotogalerie75/a2179346-jpg/
/album/fotogalerie75/a17947888-jpg/
/album/fotogalerie75/a89659094-jpg/
/album/fotogalerie75/a54889472-jpg2/

Vyberte si oblíbený region

Jizerské hory najdete v regionech Li berecka a  Jablonce nad Nisou . Celou oblast můžete dále rozdělit na Ještědský hřbet, kde například leží města Liberec, Český Dub a Hrádek nad Nisou a rovněž na Jizerské hory, kde naleznete města Jablonec nad Nisou, Frýdlant v Čechách, Tanvald, Železný Brod a Hejnice.

Kde se pohodlně ubytovat? Prozkoumejte všechny oblasti.

Prozkoumejte každou oblast jizerskohorského regionu:

Bedřichov | Josefův Důl | Albrechtice | Janov nad  Nisou | Liberec

 

Ubytování podle druhu

Hotely | penziony | chaty, chalupy a apartmány

 

Další tématické pobyty

Wellness ubytování | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | ubytování pro rodiny s dětmi | ubytování u sjezdovky

 

 

Všechna ubytování Jizerské hory

Mohlo by Vás dále také zajímat:

Vyhledávání

Kontakt

Region Jizerské hory Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30