Fotogalerie

/album/fotogalerie11/jizerka-jizerske-hory-6-jpg/
/album/fotogalerie11/jizerka-jizerske-hory-3-jpg/
/album/fotogalerie11/jizerka-jizerske-hory-4-jpg/
/album/fotogalerie11/jizerka-jizerske-hory-8-jpg/
/album/fotogalerie11/jizerka-jizerske-hory-5-jpg/
/album/fotogalerie11/a2-jpg/

Poloha na mapě

Jizerka - Jizerské hory

V nádherném údolí blízko obce Horní Polubný najdete malebnou osadu Jizerka, místo, které při návštěvě Jizerských hor nesmíte minout.

     

 

Sklářská huť

V oblasti Jizerské hory má své místo i osada Jizerka, která spadá pod obec Kořenov. Nejvýše položená obec České republiky pronikla do historie jako sídlo čihařů v roce 1539, později ji osídlili dřevorubci a nadšení sběrači drahých kamenů. Ani tato obec se nevyhnula tradičnímu odvětví oblasti – sklářství, vznikly tu hned dvě sklářské huti. Ostatně založení připomíná kamenná pyramida v centru osady. 

 

osada jizerka v jizerských horáchjizerka

 

Nezapomeňte navštívit

Milovníci historie se mohou přijít seznámit s dějinami a současností sklářství a Jizerských hor do zdejšího Muzea Jizerských hor. Kromě potoku Jizerka tady najdete Safírový potůček, ten vás bude o to víc zajímat, když se dozvíte, že se tady nacházelo spoustu drahokamů – topasy, chalcedony, safíry, rubíny aj. Dřívější vyhlášené naleziště obklopují malebné horské chaloupky. Další jedinečnou přírodní zvláštností je  vrch Bukovec  s nadmořskou výškou 1005 m, jde o nejvyšší evropskou vyvřelinu z čediče. Jizerku si oblíbí příznivci horské cyklistiky i pěší návštěvníci a běžkaři.

Vyhledávání

Kontakt

Region Jizerské hory Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Sněhové zpravodajství

 

Špičák 80 cm
Příchovice 55 cm
Severák 70 cm

 

Všechny lyžařské areály

Certifikáty a ocenění