Fotogalerie

/album/fotogalerie-liberec/liberec-3-png/
/album/fotogalerie-liberec/liberec-2-png/
/album/fotogalerie-liberec/liberec-1-png/

Poloha na mapě

Liberec - Jizeské hory

Pod horou Ještěd se rozprostírá páté největší město Česka – Liberec. Město je mekkou zimních sportů, ale nabízí i řadu turistických zajímavostí.

 

Liberec

Zdroj: panoramio.com

Valdštejnské domky

Jméno Liberec nese od roku 1845 a název prošel různými zkomoleninami a původ není zcela jasný. V této lokalitě začala první osada vznikat během 13. století. O rozvíjení města se především zasloužili Redernové, kteří nechali postavit zámek s kaplí, špitál a jiné budovy. Později zde Albrecht z Valdštejna založil továrnu na sukno pro svou armádu a vznilo Nové Město, kde se až do současnosti dochovaly „Valdštejnské domky“. Vrchol rozmachu nastal v 18. století s rozvojem textilního průmyslu a řadou manufaktur a později textilních továren. 

 

Historické památky

Z historických památek se zajděte v Liberci podívat na novorenesanční radnici na náměstí Dr. Edvarda Beneše, hotel, vysílač a skvělou vyhlídku Ještěd, zámek, bývalé sídlo textilních průmyslníků Liebiegův zámeček, muzeum nebo několik kostelů a synagog. V okolí je řada příležitostí pro turistiku, cykloturistiku a lyžování.

 

Kontakt

Historická radnice (korespondenční adresa)
nám. Dr. E. Beneše 1/1
460 59 Liberec I - Staré město
Telefon: 485 243 111
E-mail: info@magistrat.liberec.cz

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Jizerské hory Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30