Sněhové podmínky v Jizerských horách - kam na lyže

Jizerské hory nabízejí lyžařům kvalitní lyžování se zlomkem návštěvníků oproti dalším v České republice. Zjistěte, jaké panují sněhové podmínky v největších areálech Jizerských hor a vydejte se na lyžování bez front.

Tanvaldský Špičák

Skiareál Tanvaldský Špičák se s 10 sjezdovými tratěmi s celkovou délkou 9 km, které dosahují převýšení až 280m, řadí k největším střediskům v Jizerských horách. Lyžaře zde vozí čtyřsedačková lanová dráha, pět vleků a dětský pohiblivý pás sunkid. Obtížnost zdejších tratí je převážně lehkého či středního charakteru. Na lehké trati je zde večer připraveno také večerní lyžování.

 

Lyžařský areál Výška sněhu Sjezdovky v provozu

Tanvaldský Špičák

80 cm 5 km

 

Tipy na ubytování v Josefově Dole

 

Příchovice

Příchovický areál ležící nedaleko Tanvaldu v Jizerských horách nabízí 4 km sjezdového lyžování na 6 tratích lehké obtížnosti. Převýšení zde nepřesahuje výšky 110m. Uměle zasněžovaná trať Čecha Karla Němce nabízí také večerní lyžování. O dopravu se zde starají 3 vleky.

 

Lyžařský areál Výška sněhu Sjezdovky v provozu

Příchovice

50 cm 3 km

 

Tipy na ubytování v Albrechticích v Jizerských horách

 

Lyžování v Jizerských horách

K dalším významným lyžařským areálům v Jizerských horách patří také Severák se 12 sjezdovými tratěmi lehké obtížnosti, večerním lyžováním a snowparkem. Další sjezdové tratě v Kořenově nabízí svahy střední obtížnosti s převýšením 170m na skicrossové trati. S devíti sjezdovými tratěmi a dětským hřištěm se řadí k hlavním areálům Jizerských hor také Bedřichov. Na samotné hranici Jizerských hor nesmíme zapomenout 9 km lyžování pod Ještědem s kabinovou lanovkou, 3 sedačkovými lanovkami a 5 vleky.

 

Lyžařský areál Výška sněhu Sjezdovky v provozu

Severák

50 cm 0 km

Kořenov - Rejdice

70 cm 3 km

Černá Říčka

70 cm 3 km

Bedřichov

0 cm 0 km

Josefův Důl

0 cm 0 km

Ještěd

0 cm 0 km

 

 

Tipy na ubytování na Liberecku nebo  ubytování v Bedřichově 

 

Prohlédněte si všechny možnosti ubytování v Jizerských horách

Prozkoumejte detailně možnosti lyžování v Jizerských horách

     

Vyhledávání

Kontakt

Region Jizerské hory Pondělí - pátek: 08:00 - 16:30