/album/fotogalerie-rozhledna-kralovka/kralovka12-jpg/
/album/fotogalerie-rozhledna-kralovka/kralovka16-jpg/
/album/fotogalerie-rozhledna-kralovka/kralovka17-jpg/

Poloha na mapě

Rozhledna Královka - Bedřichov, Jizerské hory

Z rozhledny Královka si můžete užívat pohled z ptačí perspektivy na krásy Jizerských hor, ale i na Krkonoše nebo Lužické hory.

Rozhledna Královka

     

zdroj: panoramio.com

Prudký vítr

Rozhledna se vypíná na Bedřichovském vrchu ve výšce 859 m.n.m.. Původně zde stála 19 m vysoká dřevěná rozhledna, ale o její stržení se postaral prudký vítr v roce 1906. Nová stavba rozhledny byla dokončena již v září 1907 podle projektu Stephana Arnolda. Výška rozhledny činí 2,5 m a má jednu vyhlídkovou plošinu ve výšce 20,5 m. Pro krásný výhled musíte vystoupat 102 schodů. Nahoře se můžete dívat na krásy okolní krajiny – na Jizerské hory, Krkonoše, vrcholky Lužických hor, Bedřichov, Prosečský hřeben, Jablonec nad Nisou atd.

 

Přístup

Na místo se dostanete pěšky, na horském kole nebo autem. Autem se můžete dostat do Bedřichova, kde necháte auto na parkovišti a dál půjdete po turistické značce nebo můžete zaparkoat přímo na placeném parkovišti u Královky.

 

Provozní doba

  • Otevřeno je celoročně od 9 do 22 hodin.

 

Vstupné

  • Dospělí 40 Kč
  • Děti 30 Kč

 

Kontakt

tel.: +420 776 117 894
 

 

Tip na výlet

Na rozhlednu Královka můžete vyrazit po cyklotrase Okolo Bedřichova. Na této trase vás nečeká žádné namáhavé stoupání. Vyjedete po cyklotrase číslo 3023 z Bedřichova, budete pokračovat po čísle 22, 3019, 3021, 3020 a 3023. Cestou si můžete prohlédnout přehradu, kamennou rozhlednu a rašeliniště s vyhlídkovou věží.

 

Okolo Bedřichova

Zdroj: mapy.cz