Fotogalerie

/album/fotogalerie-smrk/a3817090-jpg2/
/album/fotogalerie-smrk/a37604888-jpg/
/album/fotogalerie-smrk/a26264609-jpg1/
/album/fotogalerie-smrk/a31681014-jpg/
/album/fotogalerie-smrk/a31681024-jpg/
/album/fotogalerie-smrk/a43119787-jpg/

Poloha na mapě

Hora Smrk - Lázně Libverda, Jizerské hory

Podívejte se na horu Smrk. Cestou si budete moci prohlédnout přírodní památku Klečoviště na Smrku a na vrcholu vás čeká krásný výhled.

Smrk

     

Zdroj: panoramio.com

Střed hranic

Hora Smrk je největší horou české strany v Jizerských horách a leží v nadmořské výšce 1124 m. Na vrcholu stála od roku 1892 hlídková věž a nová rozhledna byla postavena v září roku 2003. Od dávných dob se zde střetávaly hranice Čech, Slezska a Lužice. V současné době tady funguje hraniční přechod pro pěší do Polska. Svah hory západním směrem pokrývá přírodní památka Klečoviště na Smrku. Na vrcholu spatříte kamenný Körnerův pomník, postavený Německým horským spolkem na památku výstupu básníka Karla Theodora Körnera.

 

Přístupnost

Po modré z Nového Města pod Smrkem. Po červené z Lázní Libverda nebo ze Smědavy či polské Swieradowy Zdroje. Po žluté z Bílého Potoka.

 

Tip na výlet

Na horu Smrk vás zavede pěkná turistická trasaNejprve se vydejte z Lázní Libverda směrem na západ červenou turistickou značkou na Jizerskou chatu a Hubertku, kde odbočíte na Kočičí kameny (vyhlídka), vrátíte se zpět na Hubertku a budete pokračovat Na Francouzské kameny, vrch Tišina až k rozcestí Nebeský žebřík. Po modré turistické značce vystoupáte na vrchol Smrk a odtud dále na Streitův obrázek. Tady se můžete rozhodnout pro zelenou (přes vrch Měděnec) nebo modrou turisticku značku (přes rozcestí U Kyselky), po kterých dojdete k rozcestí U spálené hospody. Odtud pokračujte na Nové Město pod Smrkem a dál po žluté značce do Lázní Libverda.
 

Mapa Lázně Libverda - Smrk

Zdroj: mapy.cz