Fotogalerie

/album/fotogalerie39/a915665-jpg/
/album/fotogalerie39/a36533495-jpg/
/album/fotogalerie39/a31530357-jpg/
/album/fotogalerie39/a74527049-jpg/
/album/fotogalerie39/a101987076-jpg/
/album/fotogalerie39/a31530352-jpg/

Poloha na mapě

Cyklistická trasa z Liberce na Trojmezí

Udělejte si pěkný výlet na trojmezí Polska, Německa a Čech. Cestou můžete obdivovat krásnou přírodu nebo malebné vesničky v okolí.

Na Trojmezí

     

Zdroj: panoramio.com

Zittau

Jízdu začněte v Krásné Studánce, která leží na kraji města Liberec. Vydáte se po zelené turistické značce do Bělidla, pak vzhůru do sedélka a dále po asfaltové cestě na severozápad dolů do Chrastavy. Odtud jeďte po silnici do Václavic, na hrad Grabštejn, na most do Chotyně. Tady se napojíte na cyklotrasu do Hrádku nad Nisou a po ní až k ranici, přes most, okolo koupaliště Kristýna a dál přes turistický přechod do Zittau. 

 

Andělská hora

Na zpáteční cestu vyjeďte stejnou cestou na Chotyni, dál skrz Bílý Kostel, Chrastavu a Andělskou Horu. Poté vystoupejte do sedélka s malou zastávkou vlaků, pokračujte lesem na Machnín, napravo přes most a po cyklotrase číslo čtrnáct. Zde se vydejte doleva silnicí na Stráž nad Nisou a do Liberce.

 

Popis trasy

Liberec – Bělidlo – Chrastava – Václavice – Grabštejn – Chotyně – Hrádek nad Nisou – Zittau – Chotyně – Bílý Kostel – Chrastava – Stráž nad Nisou - Liberec.

 

Náročnost a délka trasy

Ujedete celkem 48 km po lehké nenáročné trase určené pro crossová, trekingová kola.

 

Na Trojmezí

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučení

Po cestě narazíze na jeden z nejstarších hradů v Čechách. Hrad a zámek Grabštejn naleznete blízko trojmezí Polska, Německa a Čech. Od 2. poloviny 13. století až do šestnáctého se zde drželi pánové z Donína. Díky dluhům a dalším problémům se stal hrad majetkem dr. Jiřího Mehla ze Střelic, který se postaral o rozsáhlou přestavbu a rázem tady stálo reprezentační sídlo v renesančním slohu.