Fotogalerie

/album/fotogalerie41/a4771617-jpg/
/album/fotogalerie41/a49948937-jpg/
/album/fotogalerie41/a51273951-jpg/
/album/fotogalerie41/a34328440-jpg1/
/album/fotogalerie41/a46926732-jpg/
/album/fotogalerie41/a49373378-jpg/

Poloha na mapě

Singltrek Jizerské hory - Nové Město pod Smrkem

Udělejte si výlet do panenské přírody Jizerských hor. Budou na vás čekat romantická údolí, tajemné lesy a nádherné výhledy.
Singltrek
     

Zdroj: panoramio.com

Údolí Ztraceného potoka

Singltreky se dají absolvovat jen jedním směrem, jsou úzké a šetrné k přírodě. Trasu můžete začít buď nad Lázněmi Libverda (Obří sud) nebo u Nového Města pod Smrkem. Po strmém stoupání od Obřího sudu uhnete napravo na mezilesní pasece, čekají vás zalesněné vrchy Závorník a Svinský – z nich se pokochejte nádherným výhledem do údolí Ztraceného potoka. Následně budete klesat k místu U spálené hospody, tady přijde stoupání až k lesní asfaltce a dál do sedla u Streitova obrázku. Pro další úsek cesty počítejte s mírnějším terénem k boudě Hubertka a za ní takřka stále s jízdou z kopce velmi krásnými přírodními scenériemi. Skončíte na parkovišti u Obřího sudu.

 

Popis trasy

Lázně Libverda – Obří sud – Závorník – Svinský vrch - U spálené hospody – Nové Město pod Smrkem – Streitův obrázek – Hubertka – Obří sud, parkoviště.

 

Náročnost a délka trasy

Singltrek alias cyklostezka v přírodě měří přibližně 13 km a je součástí dvaceti kilometrového okruhu. Jedná se o středně lehkou trať.

 

Singltrek mapa

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučujeme

Ke konci trasy dorazíte k chatě Hubertka. Zde se můžeze nejen občerstvit, ale nezapoměňte si chatu pořádně prohlédnout. Stojí zde od roku 1906, což z ní dělá jednu z nejstarších turistických chat v Jizerských horách.