/album/fotogalerie21/a1200-jpg/
/album/fotogalerie21/a1201-jpg/
/album/fotogalerie21/a1202-jpg/
/album/fotogalerie21/a1203-jpg/
/album/fotogalerie21/a1204-jpg/
/album/fotogalerie21/a1205-jpg/

Poloha na mapě

Singltrek Pod Smrkem - Nové Město pod Smrkem

Milujete jízdu přírodou na horském kole? V tom případě je pro vás jako stvořený Singeltrek Pod Smrkem.

Singltrek Pod Smrkem

     

Zdroj: singltrekpodsmrkem.cz

Ve shodě s přírodou

První česká síť stezek navržená pro jízdu na horském kole, to je Singltrek pod Smrkem. Síť tvoří několik okruhů úzkých, přírodních vrstevnicových stezek různých úrovní, navržených tak, aby si jízdu užil cyklista začátečník i zkušený rider. Všechny stezky jsou projektovány ve shodě s přírodou, aby poskytovaly co nejlepší požitek z jízdy. Jako jediná evropská destinace získal Singltrek pod Smrkem od mezinárodní organizace IMBA certifikaci Ride Center udělovanou místům s výjimečnými podmínkamipro jízdu na horském kole.

 

Zázemí s výhledem na horu Smrk

V Singltrek centru se singltreky rozvětvují. Je položeno na jedinečném místě u přírodního koupaliště u Nového Města pod Smrkem s výhledem na horu Smrk a je jako stvořená pro odpočinek a posezení po vyjížďce. Centrum nabízí zázemí a služby nejen pro cyklisty využívající místních stezek. K vybavení centra patří záchody, sprchy, převlékárny, myčka kol ale i občerstvení, dětské hřiště a obchod s cyklistickým vybavením.

 

Obtížnost stezek

Zelená stezka pro všechny:
širší stezka vhodná pro začátečníky, menší děti a handicapované, má mírný sklon bez překážek, cyklisté po ní mohou jet vedle sebe
 
Modrý singltrek - lehké singltrekové stezky:
jednostopá stezka vhodná pro začátečníky, děti, rodiny s dětmi a ostatní, kteří již mají zvládnuto ovládání kola, ale nemají zkušenosti s jízdou v terénu. Stezka je mírně zvlněná, je zábavná, ale bezpečná a přehledná
 
Červený singltrek - středně obtížné singltrekové stezky:
zkušenější bajkeři si mohou užít jízdu v plné rychlosti, ti méně zkušení se zhoupnou na přírodních vlnách a poznají radost z jízdy na kole. Tato stezka tříbí jízdní dovednosti jezdců.
 
Černý singltrek - náročné singltrekové stezky:
stezka vyžadující maximální koncentraci jezdců při jízdě, ale není záludná. Nejlepší průpravou pro černý singltrek je zvládnutí předchozí červené úrovně.

 

Mapa

 Mapa Singltrek 

Zdroj: singltrekpodsmrkem.cz

Kontakt

Otvírací doba: so - ne, prodloužené víkendy a sezóna 9:00 - 18:00

Kontakt: info@singltrek.cz