Fotogalerie

/album/fotogalerie-prehrada-fojtka/fojtka1-jpg/
/album/fotogalerie-prehrada-fojtka/fojtka2-jpg/
/album/fotogalerie-prehrada-fojtka/fojtka3-jpg/
/album/fotogalerie-prehrada-fojtka/fojtka4-jpg/
/album/fotogalerie-prehrada-fojtka/fojtka5-jpg/
/album/fotogalerie-prehrada-fojtka/fojtka6-jpg/

Poloha na mapě

Přehrada Fojtka - Mníšek, Liberecko

Krásně čistou vodu najdete v přehradě Fojtka, kde si budete moci užít vodní sporty, opalování nebo si třeba zarybařit.

Přehrada Fojtka

Zdroj: panoramio.cz

Na Adama a Evu

Přehradu Fojtka naleznete mezi obcemi Mníšek u Liberce a Fojtka. Někdy se rovněž nazývá Mníšenská přehrada. Jedna z nejčistších vodních nádrží na Liberecku se těší velkému zájmu návštěvníků. Zděná hráz z lomového kamene se stavěla mezi lety 1904 -1906, je vysoká 11 m a má 146 m dlouhou hráz. Přehrada je hluboká kolem jedenácti metrů, má písčité dno a během letních dnů slouží ke koupání. K dispozici je zde i neoficiální nudapláž. Na přehradě se můžete rekreovat, opalovat se na březích, oddávat se vodním sportům (windsurfing) nebo si zarybařit – vyskytují se zde lososovité ryby. Volejbal si můžete zahrát na hřišti – vybavení sebou (síť, míč).

 

Přístupnost

U kostela v Mníšku odbočíte na Fojtku a za vlakovým přejezdem uhnete doprava. Při jízdě vlakem vystoupíte v železniční stanici Mníšek, potom půjdete podél kolejí a kousek i po kolejích směrem na Liberec, na prvním přejezdu odbočíte nallevo a půjdete pravou cestou.

 

Kontakty

Přehrada Fojtka, 463 22, Mníšek u Liberce 283
Tel: 485 146 791485 146 791

 

Tip v okolí

Po cestě na přehradu si prohlédněte kostel sv. Mikuláše v Mníšku, který je zařazen na seznam kulturních památek České republiky. Základní kámen k nynější podobě kostela byl položen v červnu roku 1739. Dokončen byl v r. 1740 a jeho půdorys zůstal zachován do současnosti