Fotogalerie

/album/fotogalerie34/a3135737-jpg/
/album/fotogalerie34/a76601489-jpg/
/album/fotogalerie34/a30634977-jpg/
/album/fotogalerie34/a30727137-jpg/
/album/fotogalerie34/a46421446-jpg/
/album/fotogalerie34/a59720773-jpg/

Poloha na mapě

Turistická trasa k Bílé smrti - Bedřichov 

Prohlédněte si okolí Bedřichova na turistické trase K Bílé smrti, na které se krásně zrelaxujete v okouzlující přírodě Jizerských hor.

K Bílé smrti

     

Zdroj: panoramio.com

K Hřebínku

Vyjděte z parkoviště v Hraběticích u zvoničky hasičů a dejte se po zelené turistické značce (eventuelně i po žluté lyžařské) na severozápad k rozhledně Královka. Pokračujte severozápadně po žluté k rozcestí U Buku a dál na rozcestí Nad Novou Loukou. Odtud se vydejte po zelené k Hřebínku a následujte žlutou turistickou značku na rozcestí Pod Ptačími kupami. Odbočte jihovýchodně na červenou a vystoupejte na Ptačí kupy, červenou na Holubník, posléze s výstupem na Bílou smrt a sestoupejte k rozcestí Sedlo Holubníku. 

 

Pod Sněžnými věžičkami

K Černé hoře se dostanete po červené, po vyhlídce z vrcholu jděte po žluté značce a dostanete se k rozcestí Pod Sněžnými věžičkami, odkud se vydáte vzhůru na Sněžné věžičky. Z věžiček se vypravte zpátky na žlutou trasu a klesejte až k rozcestí u Černé hory, pak k pomníčku Jägerova smrt, do Kristiánova, k Josefovu dolu a na Hrabětice.

 

Popis trasy

Hrabětice – Ptačí kupy – Holubník – Bílá smrt - Sedlo Holubníku – Černá hora – Sněžné věžičky – Hrabětice.

 

Náročnost a délka trasy

Celkem ujdete 24 km po středně náročné trati.

 

K Bílé smrti mapa

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučujeme

Vystoupejte na rozhlednu Královka, na kterou narazíte hned na začátku trasy. Nahoře se můžete dívat na krásy okolní krajiny – na Jizerské hory, Krkonoše, vrcholky Lužických hor, Bedřichov, Prosečský hřeben, Jablonec nad Nisou atd. Více informací o rozhledně Královka.