Fotogalerie

/album/fotogalerie36/a7294169-jpg/
/album/fotogalerie36/a58576544-jpg/
/album/fotogalerie36/a44289011-jpg/
/album/fotogalerie36/a58602442-jpg/
/album/fotogalerie36/a52613214-jpg/
/album/fotogalerie36/a58602538-jpg/

Poloha na mapě

Turistická trasa na Harcov - Liberec

V parném letním dni si udělejte výlet na přehradu Harcov, kde se můžete příjemně svlažit  a navíc si uděláte příjemnou procházku lesem.

Na Harcov

     

Zdroj: panoramio.com

Mojžíšův pramen

Z Poštovního náměstí v Rochlici se vydejte Slovanskou ulicí po zelené turistické značce na Vesec a dostaňte se až k Veseckému rybníku. U hráze rybníka na pravé straně vejděte do lesa a po lesních cestách i asfaltkách dorazíte až na vyhlídku Císařský kámen. Odtud pokračujte na osadu Milíře, přejděte nalevo a po žluté lesní cestě se dostanete na Mojžíšův pramen a dál do Vratislavic nad Nisou, kde je vaším cílem koupaliště Sluníčko. Budou následovat dva rybníky a po žluté se dostanete na kraj lesa, kde se na křižovatce vydáte vlevo po modré až do Kunratic. Stále po modré sejdete do údolí do Harcova, odkud můžete zajít na Harcovskou přehradu.

 

Popis trasy

Rochlice – Vesec – Vesecký rybník – Císařský kámen – Milíře – Mojžíšův pramen – Vratislavice nad Nisou – Sluníčko, koupaliště – Kunratice – Harcov – Harcovská přehrada.

 

Délka a náročnost trasy

Celkem ujdete 12 km po nenáročné trase, vhodné k absolvování rodin s dětmi.

 

Na Harcov

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučujeme

Po cestě narazíte na rozhlednu Císařský kámen, tak na ní neváhejte vystoupat. Z výšky potom lze pozorovat Jizerské hory, Ještěd, Krkonoše, Sněžku, Český ráj a okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. Více informací o rozhledně Císařský kámen.