Fotogalerie

/album/fotogalerie37/a81275639-jpg/
/album/fotogalerie37/a99603675-jpg/
/album/fotogalerie37/a26299569-jpg/
/album/fotogalerie37/a69914841-jpg/
/album/fotogalerie37/a44012165-jpg/
/album/fotogalerie37/a94624612-jpg/

Poloha na mapě

Turistická trasa na Javorník - Jizerské hory

Udělejte si výlet a vychutnejte si pěknou trasu na Javorník, kde vás čeká perfektní výhled do okolí.

     

Zdroj: panoramio.com

Krásná vyhlídka

Do Hodkovic nad Mohelkou se dostanete z Liberce vlakem i autobusem. Na pěší výlet se vydáte od vlakového nádraží, přejdete most nad dálnicí a pokračujete po červené (přes Záskalí) nebo zelené (přes Hodkovice) turistické značce – obě vás dovedou na Javorník. Jakmile si tu užijete krásné vyhlídky, sestoupíte z vrcholu po zelené značce do osady Milíře. Odtud máte několik možností pokračování – po zelené na vyhlídku Císařský kámen, rybníku Teichmühle, do Vesce a na Rochlice. Po žluté se odtud dostanete do Vratislavic nad Nisou, kde lze nasednout na tramvaj směr Liberec a červená vás dovede do Proseče nad Nisou, kde je rovněž přípoj tramvají.

 

Popis trasy

Hodkovice nad Mohelkou – Záskalí – Javorník – Milíře – Císařký kámen – Rochlice (Milíře) – Mojžíšův pramen – Vratislavice nad Nisou (Milíře) – Proseč nad Nisou - Liberec.

 

Délka a náročnost trasy

Celkem ujdete 12-15 km po nenáročné trase vhodné pro rodiny s dětmi.

 

Na Javorník

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučujeme

Ještě než vyrazíte, můžete si Jizerské hory prohlédnout z ptačí perspektivy. To vám umožní aeroklub v Hodkovicích. Můžete vyzkoušet tandemové seskoky padákem nebo se jen proletět nad vrcholky hor.