Fotogalerie

/album/fotogalerie33/a30680849-jpg/
/album/fotogalerie33/a45328669-jpg/
/album/fotogalerie33/a2652906-jpg/
/album/fotogalerie33/a1380445-jpg/
/album/fotogalerie33/a18829502-jpg/
/album/fotogalerie33/a44884933-jpg/

Poloha na mapě

Turistická trasa na tři tisícovky

Tato trasa vás povede krásnou přírodou na tři vrcholy Jizerských hor, odkud budete mít nádherný výhled so širokého okolí.

Na tři tisícovky

     

Zdroj: panoramio.com

Frýdlandské cimbuří

Od rozcestníku u železniční stanice Bílý Potok pod Smrkem se vydejte po červené turistické značce a cca po 500 metrech jděte dál jižně po zelené. Brzy se dostanete do přírodní rezervace Frýdlantské cimbuří, na rozcestí Pod Frýdlantským cimbuřím vyberte žlutou trasu, po níž dorazíte na Polední kameny, dále na Pavlovu cestu a Smědavskou horu. Z hory se vraťte zpátky na žlutou turistickou značku a přejděte na Pavlinu louku, pokračujte po modré k rozcestí Malá Klečová louka, pak po žluté na vrchol Jizera. Z vršku pošlapte zpátky k rozcestí na Pavlině louce, tady se vydejte východně do Smědavy a pak po červené do Bílého Potoka. V blízkém Frýdlantu pak najdete nejstarší hradní muzeum ve střední Evropě.

 

Popis trasy

Bílý Potok, železniční stanice - Frýdlantské cimbuří – Polední kameny - Pavlova cesta – Smědavská hora - Pavlina louka – Jizera – Pavlina louka – Smědava - Bílý Potok, železniční stanice.

 

Délka a náročnost trasy

Celkem ujdete 23 km na středně náročné trati.

 

Na tři tisícovky

Zdroj: mapy.cz

 

Doporučujeme

Zastavte se na chvíli na vrcholu Jizera. Jedná se o druhou nejvyšší horu v oblasti Jizerské hory na české straně. Vypíná se do výšky 1122 m. Vysoká členitá vrcholová skála umožňuje vynikající kruhový rozhled – najdete zde upravenou vyhlídku.